define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); define('DISALLOW_FILE_MODS', true);  7. HELAL TAYYİB FUARIMIZA KATILIM HIZLA BÜYÜYOR. - GİMDES - Helal Gıda ve Helal Sertifikalama

GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

7. HELAL TAYYİB FUARIMIZA KATILIM HIZLA BÜYÜYOR.

7. HELAL TAYYİB FUARIMIZA KATILIM HIZLA BÜYÜYOR.

4-7 EYLÜL tarihlerinde uluslararası 7. Helal ve Tayyib Fuar’ımızı “Helal Lokmayı Halkla Buluşturuyoruz” sloganı ile, Food İSTANBUL 2019 etkinliğinde CNR Fuar alanı 5.HALL’de gerçekleştireceğiz. Toptancıları, Perakendecileri, Market Zincirlerini ve Tüketicileri Üreticilerimizle bu fuarda buluşturuyoruz. Bugüne kadar katılım gösteren Firmalarımızı yazımın devamında bildiriyorum

Bugün, GİMDES’in ve Firmalarımızın, Sivil toplum kuruluşlarımızın, gönüllü kardeşlerimizin samimi, ihlaslı ve gayretli çalışmaları sonucunda 15.000’e yakın ürününe GİMDES Helal sertifikası almış 500 Firmaya ulaşmış bulunmaktayız.
Yurt içi ve yurt dışında en çok güvenilir ve aranan bir kurum haline geldik. Bizim temin edebildiğimiz bilgilere göre 2010-2018 yılları arasında GİMDES Helal Sertifikalı ürünlerden, 45 milyar dolarlık bir ihracatın gerçekleşmiş olduğu anlaşılmaktadır. Yine firmalarımızın ifadelerine göre 93 ülkeye ürünlerin GİMDES Helal Sertifikası ile ulaştırılmış olduğu ifade edilmektedir.

Şüphesiz bu gelişmelerin daha yüksek seviyelere çıkartılması en büyük arzumuz ve kurumsal hedefimizdir. Gayretli bir çalışma ile, 2023 yılına kadar ülkemizde üretilen gıda ve ihtiyaç maddelerinin % 70’inin Helal sertifikalı hale gelebileceğini düşünüyoruz. Bu hedefi gerçekleştirebilmek için bir yandan uluslararası Helal camia ile ilişkilerimizi güçlendirmeye çalışırken, insanlarımızı bu konsept etrafında bilgilendirme ve bilinçlendirme etkinlikleri için yurt sathında her yıl binli rakamlarla ifade edebileceğimiz konferanslar, seminerler, dergi, kitap, sosyal medya ve elektronik yayın faaliyetlerini yürütüyor, bir yandan da kaliteli ve sürdürülebilir bir denetim sistemi ile firmalarımıza hizmet götürüyoruz.

GİMDES bugüne kadar 10 Uluslararası Konferans ve 6 adet Fuar gerçekleştirmiştir. Bu etkinliklerimizi gerek sponsor olarak, gerek katılımcı olarak destekleyen firma ve kurumlarımıza teşekkür ediyorum.

Bizim ve dünyadaki benzer kurumların bu tür etkinlikleri sonucunda geldiğimiz noktayı özetlersek; 2 milyar Müslüman nüfusun toplam takribi helal ürün ve hizmet ihtiyacı 3.8 trilyon Dolar olarak tahmin edilmesine karşılık, gerçekleşme %20 civarında olmuştur. Bu rakam da 760 milyar Dolar civarını göstermektedir. Demek ki geniş halk kitlelerine helal konseptin önemini ve uygulanabilirliğini anlatmada daha gayretli çalışmalara devam etmemiz gerektiği anlaşılmaktadır. Çünkü tüketim talebi oluşturulmadan üretim ve satışın artırılması sağlanamıyor.

Bu tespitimize dayalı olarak 4-7 EYLÜL tarihlerinde uluslararası 7. Helal ve Tayyib Fuar’ımızı “Helal Lokmayı Halkla Buluşturuyoruz” sloganı ile, Food İSTANBUL 2019 etkinliğinde CNR Fuar alanı 5. HALL’de gerçekleştireceğiz. Toptancıları, Perakendecileri, Market Zincirlerini ve Tüketicileri Üreticilerimizle bu fuarda buluşturuyoruz. Helal Pazarı büyütmek ve merkezine ülkemizi oturtmak için önemli bir fırsatı sunabilecek bu etkinliklere firmalarımızın ve kurumlarımızın muhterem yöneticilerinden tam destek vermelerini talep ediyorum. Bugüne kadar destek vererek Fuarımıza katılım gösteren firmalarımızı bildirirken. Katılın gösteren firmalarımıza teşekkür ediyor, bugüne kadar katılım gösteremeyen firmalarımızın da katılım kararı vermelerini rica ediyorum.

DEVREKANİ YEM VE GIDA HAYV. İNŞ. ORM. MAD. TUR. SAN. VE TİC. A.Ş– CENEVİZ GIDA VE KİMYA SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ,–GALETAŞ GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.–7K DAĞITIM SPUMY,– ŞANTİYE MÜHENDİSLİK VE DANIŞMALIK LTD.ŞTİ,– BOĞAZİÇİ KİMYA VE GIDA SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ.– ONAYLAR GIDA YEŞİL MERSİN BAKLİYAT,– HALAL DUNYA MARKETLERİ — GELKA ET TAVUK VE SUCUK ALİ GELEBEK– 111 PİZZA — İRFAY GIDA– BAMBU KÖZDE KÜNEFE- GONCA PURKAYA– ASİLNUR KİMYA KOZMETİK SAN. TİC. A.Ş.– YEŞİLMARKA SAĞLIKLI YAŞAM ÜRÜNLERİ SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ.– ACICIK ÇİĞKÖFTE- MÜRŞİDE ÇAYHAN– DÜ.EL.SAN–NAFİA GIDA KOZMETİK TEMİZLİK İNŞ.TURZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.– LİMSAK GIDA – MUSAB ŞAHİN– SBS BİLİMSEL BİO ÇÖZÜMLER A.Ş– MİLAT ÇİKOLATA ŞEKERLEME SAN TİC LTD ŞTİ– ORGANİCA NATURAL DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.– YAZICIOĞLU BAKLAVALARI MUHAMMED ABDULLAH KAYA,– NURCEVHER DONDURMA VE TATLI YUNUS CEVHER– NATURALİVE KOZMETİK İTH. İHR. TİC. LTD. ŞTİ.– KERVAN SÜT ÜRÜNLERİ GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ,– PAMUCCO DOĞAL VE HİJYENİK ÜRÜNLER, —-KOZMOPOLİTAN GİDA SAN. VE TİC. A.S.– WOLF GIDA PAZARLAMA TURIZM SANAYI IÇ VE DIS TICARET LIMITED SIRKETI, ÜNAL GIDA VE İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ,– BALKAN SÜT ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.,– ORJİNAL FIRÇA DEĞİRMEN VE END. MAK. FIRÇALARI- SÜLEYMAN OKUR,– GÜNEYCE PAZARLAMA AGARTA — SAYGIN BİTKİSEL HAYV. VE DOĞAL GIDA ÜRÜN. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.– AYHAN SEZER YAĞ VE GIDA END. LTD.ŞTİ, –ANAKO YUMURTA VE ÜRÜNLERİ GIDA SAN.– İTH. İHR.–VE TİC. A.Ş. CEVAT ERİŞ TAVUKÇULUK TURİZM VE DIŞ TİC LTD. A.Ş. – – HURMACINIZ-MEHMET YANGIN – – NATUROİL GIDA VE KİMYA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. – – İPEKYOLU BAHARAT VE GIDA SANAYİ İTH. İHR. TİC. VE PAZ. LTD. ŞTİ. – – DETAY TİCARET- RAMAZAN KILINÇ (ŞİFAY GIDA İTH. İHR. SAN. TİC. A.Ş.)- – GÖLCÜK SÜT MAMÜLLERİ SAN. TİC. MUSTAFA YİYEN – – ELİF ZİRAİ ÜRÜNLER GIDA ENERJİ SAN. VE TİC. A.Ş.

Birlikte başlattığımız bu aksiyonun devam etmesini, büyümesini, nemasının artmasını ve daha büyük hedeflere ulaşmasını arzu ediyorsak küçükte olsak büyükte olsak GİMDES’in etkinliklerinde yer alarak, birlikte hareket etmenin bereket ve hayrına destek olmaya davet ediyorum.

Sağlık ve selamet dileklerimle…

Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER
GİMDES Başkanı

Yoruma kapalı.